Nábytok a interiérový dizajn

Zľavy

Tento produkt si od uvedenia do predaja 02.04.2018 kúpilo už 26 zákazníkov. Tento produkt si práve teraz spolu s Vami prezerajú ďalší 2 zákazníci.
Mačka Šťastia Maneki Neko Zobraziť väčšie

Toto je reálna fotografia produktu. Po objednaní dostanete presne to, čo na fotografii vidíte.

Mačka Šťastia Maneki Neko

Kúpte si Mačku Šťastia Maneki Neko na slnečný pohon za najlepšiu cenu. Maneki Neko, tiež známa ako Vábiaca mačka, Mačka pre šťa...
Viac informácií

799004


Aktuálne nedostupné

5,89 € s DPH

cena za kus

Do prehodnotenia akcie ostáva:


Detaily

Kúpte si Mačku Šťastia Maneki Neko na slnečný pohon za najlepšiu cenuManeki Neko, tiež známa ako Vábiaca mačka, Mačka pre šťastie alebo Mávajúca mačka, je tradičná japonská soška, ktorá má svojmu majiteľovi prinášať šťastie. Soška znázrňuje mačku kývajúcu vystretou hornou labkou, ktorá sa najčastejšie nachádza pri vchode do obchodov, reštaurácií a iných podnikov. Mačka má zvyčajne zdvihnutú ľavú labku, ktorou pozýva ľudí, aby vstúpili, a v pravej drží japonskú mincu zvanú Koban. Obyčajne máva obojok s rolničkou, ktorá má odháňať zlých duchov a býva vyrobená z porcelánu, keramiky, no dnes už aj plastu. Pôvodná porcelánová verzia má labku vždy vztýčenú nahor, pri novšej plastovej verzii sa pohybuje vpred a vzad. Výška, do ktorej je zdvihnutá, sa tiež môže líšiť. Všeobecne platí, že čím je labka vyššie, tým má väčší dosah a pritiahne viac zákazníkov. Maneki je odvodené od slovesa „maneku“, čiže „pozývať dnu“ alebo „privítať“. Neko znamená „mačka“. Spolu to znamená „mačka, ktorá pozýva dnu“. Podľa japonskej tradície mačka touto labkou vyjadruje „Vstúpte, ste tu vítaní“. 

Tento produkt je teraz nedostupný. Pozrite sa na podobné produkty: