Čaje

Zľavy

Napísali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
dostupný tovar rýchlo a v termíne.

2018-06-20

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Vybavené a doručené do 3 pracovných dní. Som spokojná.

2018-05-20

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rýchle dodanie Dobre ceny

2018-05-12

Ověřený zákazník
3.003.003.003.003.00
Prilis dlhe cakacie doby ak neni tovar skladom ale musi ho dodat vyrobca

2018-04-9

Xanadu1955
4.004.004.004.004.00
Musím uznať, že sa na stránke Priamo od výrobcu dajú zohnať veci, ktoré inde už nie sú a za veľmi rozumnú cenu, s kvalitou tovaru, to neviem ohodnotiť nakoľko mi tovar zatiaľ neprišiel, ale dúfam že príde.

2018-04-1

Čaje

Sáčkové čaje sú súčasťou každej rodiny, niektorí s nimi začínajú svoj deň a niektorí ich pijú iba v prípade prechladnutia. Samotná príprava čaju nie je žiadna veda. Potom, čo sa vám uvarí voda v kanvici ho stačí len zaliať a nechať čaj lúhovať.

Ako dlho sa lúhuje čaj?

Tu sa názor rozchádza aj schádza, avšak všetci sa zhodujú na tom, že maximálna...

Sáčkové čaje sú súčasťou každej rodiny, niektorí s nimi začínajú svoj deň a niektorí ich pijú iba v prípade prechladnutia. Samotná príprava čaju nie je žiadna veda. Potom, čo sa vám uvarí voda v kanvici ho stačí len zaliať a nechať čaj lúhovať.

Ako dlho sa lúhuje čaj?

Tu sa názor rozchádza aj schádza, avšak všetci sa zhodujú na tom, že maximálna doba lúhovania by nemala presiahnuť 10 minút u bylinného čaju. A ovocný čaj sa odporúča lúhovať 5-10 minút. Niektorí by tvrdenie vyvracali a odporúčali by kratší čas pre lúhovania. Tu záleží na tom, ako veľmi čaj chcete silný.

Odkiaľ sa vzal dnešnej čaj?

Počiatky jeho objavenie siahajú do starovekej Číny, zhruba 2337 rokov pred naším letopočtom. Objavil ho čínska panovník Šen-Munga, v podstatne celkom náhodou. Čajové lístky mu spadli do čaju a on bol až prekvapený príjemným aróma. K rozkvetu došlo ale až v 4. - 5. storočia, opäť v Číne, kde už boli zriadené plantáže, odkiaľ začalo potom obchodovanie s čajom.

Čaj v Európe až v roku 1845. K našej smole, prvé zmienky o čaji zmieňujú až naši spisovatelia K.H. Borovský a J. Nerudovia.

Druhy čajov

Ako už všetci veľmi dobre viete, čaj môžete kúpiť s rôznymi chuťami a arómou. Iste všetci poznáme ovocný čaj, harmančekový, žihľavový, šípkový, zázvorový, šalviový, mätový, cibuľový, zelený, čierny, medovkový, rakytníkový, feniklový, kotvičníkový ... tých druhov je naozaj nespočetné množstvo. Okrem rozmanitých druhov môžeme čaju tiež škatuľkovať ich účelu a pridanej hodnoty pre nás.

Väčšina z nás pije čaju proti nachladnutiu. Existujú ale aj čaju na:

 • chudnutie
 • detoxikačný
 • upokojujúce
 • na obličky
 • na pečeň
 • na spanie
 • povzbudzujúce

Začnete svoj deň so svojou šálkou čaju.

Zobraziť viac informácií

Podkategórie

 • Bylinné čaje

  Bylinné čaje majú dlhoročnú tradíciu. Hlavným využitím bolo lekárstvo, kde slúžili predovšetkým na liečenie proti nachladnutiu, horúčke a ďalším chorobám. Ako plynul čas, z čajov sa stávali nápoje podávané v akomkoľvek období a čo je dôležitejšie, pili sa predovšetkým na chuť (i zahriatie).

  Vychutnajte si prirodzenú chuť aj arómu. Usušené a rozdrvené byliny v sáčku po zaliatí horúcou vodou sa začnú ihneď lúhovať a tým dochádza k maximálnemu využitiu bylín, ktoré sú veľmi prospešné pre naše telo a zmysly. Veľa čajov má ozdravovňa účinky, najmä sa pijú na problémy s obličkami, pečeňou, na spanie, detoxikáciu, chudnutie a ďalšie účely.

  Nami ponúkané čaje môžete zakúpiť buď v sáčku alebo sypané. Ponuka je skutočne rozmanitá, nebojte sa experimentovať a skúste vyskúšať novinky.

  Najjednoduchší spôsob, ako využiť liečebné látky z bylín a preventívne tak doplniť svojmu telu potrebné látky, ktoré nás bráni proti chorobám a bacilom, je pitím čaje.

  Odporúčame čaj lúhovať 6-10 minút pre maximálne využitie liečivých látok obsiahnutých v bylinách.

Najpredávanejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobraziť 1 - 1 z 1 položky
 • Zakúpilo 75 ľudí. Prezerá si 1 človek.
  2,20 € 2,39 € -8% Skladom
  AKCIA

  24.8. - 23.9. Panny bývajú bytosti snaživé, presné poriadkumilovné, starostlivé až ustarané. Prednosť majú praktické veci a istota. Je to zjavne najpracovitejšie znamenie. Nepodarené Panny bývajú malicherné, obmedzené a až veľmi lipnú na maličkostiach. Zloženie: šípka oplodie, maliník list, lipa kvet, rumanček pravý kvet

   
  2,20 € 2,39 € -8%
  Akcia!
  3 balenia skladom
Zobraziť 1 - 1 z 1 položky