Čaje

Zľavy

Napísali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Tovar bol doručený včas podľa dodacieho termínu, s tovarom som spokojná, vrelo odporúčam.

2018-02-10

Ověřený zákazník
2.502.502.502.502.50
Sklamalo ma že na výrobku nieje návod na použitie po slovensky, čo by podľa zákona malo byť...

2018-02-8

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
som spokojný

2018-02-7

Martina Andraššáková
5.005.005.005.005.00
vyhodne ceny,pestry vyber tovaru,rychle dorucenie

2018-02-4

mária
5.005.005.005.005.00
Našla som tovar,ktorý som dlho hľadala.

2018-01-24

Čaje

Sáčkové čaje sú súčasťou každej rodiny, niektorí s nimi začínajú svoj deň a niektorí ich pijú iba v prípade prechladnutia. Samotná príprava čaju nie je žiadna veda. Potom, čo sa vám uvarí voda v kanvici ho stačí len zaliať a nechať čaj lúhovať.

Ako dlho sa lúhuje čaj?

Tu sa názor rozchádza aj schádza, avšak všetci sa zhodujú na tom, že maximálna...

Sáčkové čaje sú súčasťou každej rodiny, niektorí s nimi začínajú svoj deň a niektorí ich pijú iba v prípade prechladnutia. Samotná príprava čaju nie je žiadna veda. Potom, čo sa vám uvarí voda v kanvici ho stačí len zaliať a nechať čaj lúhovať.

Ako dlho sa lúhuje čaj?

Tu sa názor rozchádza aj schádza, avšak všetci sa zhodujú na tom, že maximálna doba lúhovania by nemala presiahnuť 10 minút u bylinného čaju. A ovocný čaj sa odporúča lúhovať 5-10 minút. Niektorí by tvrdenie vyvracali a odporúčali by kratší čas pre lúhovania. Tu záleží na tom, ako veľmi čaj chcete silný.

Odkiaľ sa vzal dnešnej čaj?

Počiatky jeho objavenie siahajú do starovekej Číny, zhruba 2337 rokov pred naším letopočtom. Objavil ho čínska panovník Šen-Munga, v podstatne celkom náhodou. Čajové lístky mu spadli do čaju a on bol až prekvapený príjemným aróma. K rozkvetu došlo ale až v 4. - 5. storočia, opäť v Číne, kde už boli zriadené plantáže, odkiaľ začalo potom obchodovanie s čajom.

Čaj v Európe až v roku 1845. K našej smole, prvé zmienky o čaji zmieňujú až naši spisovatelia K.H. Borovský a J. Nerudovia.

Druhy čajov

Ako už všetci veľmi dobre viete, čaj môžete kúpiť s rôznymi chuťami a arómou. Iste všetci poznáme ovocný čaj, harmančekový, žihľavový, šípkový, zázvorový, šalviový, mätový, cibuľový, zelený, čierny, medovkový, rakytníkový, feniklový, kotvičníkový ... tých druhov je naozaj nespočetné množstvo. Okrem rozmanitých druhov môžeme čaju tiež škatuľkovať ich účelu a pridanej hodnoty pre nás.

Väčšina z nás pije čaju proti nachladnutiu. Existujú ale aj čaju na:

 • chudnutie
 • detoxikačný
 • upokojujúce
 • na obličky
 • na pečeň
 • na spanie
 • povzbudzujúce

Začnete svoj deň so svojou šálkou čaju.

Zobraziť viac informácií

Podkategórie

 • Bylinné čaje

  Bylinné čaje majú dlhoročnú tradíciu. Hlavným využitím bolo lekárstvo, kde slúžili predovšetkým na liečenie proti nachladnutiu, horúčke a ďalším chorobám. Ako plynul čas, z čajov sa stávali nápoje podávané v akomkoľvek období a čo je dôležitejšie, pili sa predovšetkým na chuť (i zahriatie).

  Vychutnajte si prirodzenú chuť aj arómu. Usušené a rozdrvené byliny v sáčku po zaliatí horúcou vodou sa začnú ihneď lúhovať a tým dochádza k maximálnemu využitiu bylín, ktoré sú veľmi prospešné pre naše telo a zmysly. Veľa čajov má ozdravovňa účinky, najmä sa pijú na problémy s obličkami, pečeňou, na spanie, detoxikáciu, chudnutie a ďalšie účely.

  Nami ponúkané čaje môžete zakúpiť buď v sáčku alebo sypané. Ponuka je skutočne rozmanitá, nebojte sa experimentovať a skúste vyskúšať novinky.

  Najjednoduchší spôsob, ako využiť liečebné látky z bylín a preventívne tak doplniť svojmu telu potrebné látky, ktoré nás bráni proti chorobám a bacilom, je pitím čaje.

  Odporúčame čaj lúhovať 6-10 minút pre maximálne využitie liečivých látok obsiahnutých v bylinách.

 • Ovocné čaje

  Ovocné čaje výrobca Grešík sa radí medzi špičku ovocných čajov na našom trhu a my máme tú česť vám tu ponúknuť výrobky Grešík. Doprajte si naozaj kvalitné suroviny s vysokým podielom sušeného ovocia, vďaka ktorému obsahuje vysoký podiel vitamínu C. Na výber budete mať z rozmanitého arómu.

  Ponúkame sáčkové ovocné čaje, ktoré stačí zaliať vriacou vodou, nechať lúhovať 5 - 10 minút a potom sa už tešiť z príjemnej chute i vône. Práve počas lúhovania dochádza k uvoľňovaniu lahodnej ovocnej chuti.

  Ovocné čaje, hoci nie sú pravými čaji (nevyrába sa z čajovníka), tak ich obľúbenosť prudko vzrástla natoľko, že vďaka ich neodolateľné chuti si ho dnes môžete dať kdekoľvek.

  Vďaka tomu, že prevažná väčšina ovocných čajov neobsahuje kofeín, sú vhodné pre malé deti, tehotné i dojčiace ženy.

  Šálka čaju je ideálnym štartom dňa a tiež ako pomocník pri prechladnutí a iným chorobám.

Najpredávanejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobraziť 1 - 14 z 14 položiek
Zobraziť 1 - 14 z 14 položiek