GARANCIA dodania do Vianoc: Pri tovare SKLADOM dávame garanciu na doručenie do Vianoc na objednávky uskutočnené do 14.12.2018 do 18tej hodiny. Pri tovare SKLADOM U DODÁVATEĽA dávame garanciu na doručenie do Vianoc na objednávky uskutočnené do 7.12.2018 do 18tej hodiny.

×

Potraviny

Napísali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
dostupný tovar rýchlo a v termíne.

2018-06-20

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Vybavené a doručené do 3 pracovných dní. Som spokojná.

2018-05-20

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rýchle dodanie Dobre ceny

2018-05-12

Ověřený zákazník
3.003.003.003.003.00
Prilis dlhe cakacie doby ak neni tovar skladom ale musi ho dodat vyrobca

2018-04-9

Xanadu1955
4.004.004.004.004.00
Musím uznať, že sa na stránke Priamo od výrobcu dajú zohnať veci, ktoré inde už nie sú a za veľmi rozumnú cenu, s kvalitou tovaru, to neviem ohodnotiť nakoľko mi tovar zatiaľ neprišiel, ale dúfam že príde.

2018-04-1

Potraviny

Superpotraviny sú aj nie sú trendom posledných rokov. Pravdou je, že potraviny s predponou super tu už dávno boli. Ich popularita začala stúpať až s prozřením, že jedálny lístok bohatý na živiny sa neskladá zo sviečkovice alebo tučných, na oleji varených jedál.

Nie príliš známe obilniny - prílohy k hlavným jedlám, pohánka a pšenica, až po otruby...

Superpotraviny sú aj nie sú trendom posledných rokov. Pravdou je, že potraviny s predponou super tu už dávno boli. Ich popularita začala stúpať až s prozřením, že jedálny lístok bohatý na živiny sa neskladá zo sviečkovice alebo tučných, na oleji varených jedál.

Nie príliš známe obilniny - prílohy k hlavným jedlám, pohánka a pšenica, až po otruby a klíčky, sú bohatými zdrojmi sacharidov s vysokým podielom proteínov a vitamínov. Ak trpíte celiakou, bezlepkové superpotraviny - pohánka, proso, ryža, quinola, hugo mugi, perličkový jačmeň a amarant vám plne nahradia potraviny, ktoré nesmiete. Budete až prekvapení, aké dobré sú tieto obilniny.

Dodajte každému pokrmu tú správnu chuť a šmrc štipkou korenia od českého výrobcu Grešík. Korenie dodá jedlu tú pravú a nezabudnuteľnú chuť, za ktorú si priplácate v dobrých reštauráciách. Staňte sa sami sebe profesionálnym kuchárom, s kvalitným korením a rozmanitými chuťami a aromami, ktoré ponúka výrobca Grešík. Od rovnomenného výrobcu sa môžte tešiť aj s ponuky čajov.

Pestrá a vyvážená strava sa skladá aj z kvalitných tukov, najlepšie s omega 3 mastnými nenasýtenými kyselinami, ktoré sú veľmi prospešné pre naše telo. Kvalitné tuky = veľa energie a vitamínov - vápnika, horčíka, zinku, selénu a ďalších. Orechy, je to pochutina nielen k televízii. Rovnako ako sušené ovocie.

Ďalej iste zakomponujte do svojho jedálnička semienka, doplnky stravy, sladidlá, nápoje z nektáru alebo muštu a hlavne strukoviny.

Prečo je dobré jesť strukoviny?

Školské jedálne alebo pohľady na malé deti hnípající sa v šošovke alebo fazuli vo filmoch dokážu vyvolať a podporiť nevôľu a nechuť k týmto potravinám. Pritom ide o ďalšie superpotraviny s až prekvapivými nutričnými hodnotami. Vysoký podiel bielkovín a sacharidov ocenia nielen pravidelní návštevníci fitness centier ale aj športovci.

Kde je teda háčik?

V nadúvaní, ktoré spôsobuje konzumácia strukovín.

Ako sa tomu brániť?

Ľahko, stačí strukoviny nasypať do hrnca s vodou a nechať ich dlho máčať v studenej vode. V tomto procese sa stratia všetky nadúvacie látky, ktoré vás do teraz od ich konzumácie odrádzali. Potom je potreba preliať do novej vody a variť. Jednoduché, vyskúšajte to.

Nami ponúkané potraviny sú BIO a pochádzajú od českých výrobcov Country life a Grešík, ktorí sa špecializujú na zdravú a pestrú stravu.

Zobraziť viac informácií

Podkategórie

 • Korenie

  Korenie pre okorenenie nielen jedla. Bylinky, zmesi korenín a jednodruhové korenia českého výrobcu Grešík si doslova zamilujete. Nedáte dopustiť na dobré jedlo? Okoreňte si akýkoľvek pokrm a tešte sa z lahodnej chuti.

  Poďme sa ale najprv pozrieť na kĺb tomu, či je korenie škodlivé alebo zdravé. Je veľa názorov a polemikov o škodlivosti a vhodnosti, tak si to poďme objasniť.

  Korenie, či už bylinkové alebo exotické, je pre človeka veľmi zdravé a prospešné, pretože väčšina týchto korení sú vlastne liečivé rastliny a bylinky, ktoré človeku rozhodne neškodia. Samotné korenie má svoj veľmi dôležitý význam, najmä v exotických krajinách, kde vplyvom drsného podnebia, ktoré denne bičuje krajinu viac ako 40 stupňami celzia slúži na vrátenie chuti, ktorú tamojší ľudia strácajú práve vplyvom horúčavy.

  V rukách kuchárov alebo kuchárok sa stáva korenie jediným spôsobom, ako jedlu vniknúť zaujímavú a rozmanitú chuť. Pravdaže, všetko s mierou, oheň v ústach nie je moc príjemná záležitosť. Nebojte sa objaviť rôznorodé chute a vône z celého sveta, každá kultúra aj korenie majú niečo do seba.

  Kurča nemusí byť stále len na paprike, možno ho pripraviť aj na cesnaku, karí, zázvoru alebo mäte. Nevšedné vône sú výsledkom experimentovania. Veľkému rozšíreniu chuťou sa dočkali zmesi korenia, najmä na ryby, hydinu alebo akékoľvek ďalšie mäso. Niektoré korenia fungujú aj ako afrodiziakum, napríklad sexuálnej potencie sa kedysi liečila bylinkami a to hlavne šafranom, saturejkou, korením, škoricou a vanilkou. Nutné si uvedomiť, že potraviny samy o sebe neobsahujú žiadne bylinky alebo zdravé zmesi už spracovaného korenia. Okrem samotnej chute a vône oceníte aj prínos pre zdravie.

  Vylepšite chuť a vôňu akéhokoľvek pokrmu a majte ho po ruke kedykoľvek varíte. Ponúkame vám klasické jednodruhové korenia a naproti tomu rôzne zmesi korení. Nemôžete si vybrať? Príďte za nami, radi vám poradíme a objasníme nejanosti.

 • Nápoje

  Ovocné nápoje, mušty a šťavy z ručne česaného ovocia českým výrobcom Grešík, vám poskytnú svieži osvieženie nielen v lete. Mušty, ktoré nesú známky čerstvých jabĺk, hrušky alebo červenej repy, nesladené, iba pasterizované, sú výsledkom kvalitné ručné práce výrobcu, ktorého proces sa dá prirovnať k majstrovskému dielu. Výsledkom je veľmi lahodný, na vitamíny bohatý mok, po ktorom sa vám už nebude chcieť naspäť k tradičným džúsom zo supermarketu.

  Doprajte si nápoj, po ktorého napití vami prestúpi vitalita a lahodná chuť, ktorú si obľúbi a zamiluje každý z nás.

  Ak v lete dávate prednosť ľahko orosené, sladké coca cole, nezúfajte. Ponúkame malý kartón 4 x 330ml, ktorý príde vhod nielen pri vode pre vás i vašich priateľov.

Najpredávanejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobraziť 1 - 14 z 14 položiek
Zobraziť 1 - 14 z 14 položiek