Starostlivosť o vlasy

Správna starostlivosť o vlasy je dôležitá pre ochranu vlasov. Od šampónov po ozdravujúci balzamy na vlasy, ktoré dodajú lesk a pevnosť.

Rada moderných šampónov sú syntetické detergenty, ktoré umožňujú umývať vlasy pri použití všetkých typov tvrdosti vody. Dôležité ale je, aby nepoškodzovali vlasovú štruktúru a naopak zlepšovali vlastnosti vlasov...

Správna starostlivosť o vlasy je dôležitá pre ochranu vlasov. Od šampónov po ozdravujúci balzamy na vlasy, ktoré dodajú lesk a pevnosť.

Rada moderných šampónov sú syntetické detergenty, ktoré umožňujú umývať vlasy pri použití všetkých typov tvrdosti vody. Dôležité ale je, aby nepoškodzovali vlasovú štruktúru a naopak zlepšovali vlastnosti vlasov, zatočil s vypadávaním a lupinami.

Ponúkame širokú škálu šampónov na vlasy svetoznámych značiek, napríklad Syoss, Palmolive, Schauma, Head & Shoulders, Fructis, Gliss Kur a ďalšie.

Zdravým a nevypadávajícím vlasom je potrebné venovať starostlivosť a ochranu, preto by súčasťou každého umývania mal byť balzam na vlasy, ktorý posilňuje štruktúru vlasov, dodáva lesk a podporuje ich odolnosť a súčasne ponúka jemnosť a ľahšie rozčesávanie práve vďaka jemnejším vlasom.

Do vlasovej kozmetiky patria nepochybne aj laky na vlasy, ktoré určite majú svoje stále miesto v kúpeľni každej ženy a niektorých mužov. Váš pracne urobený účes sa nemusí v priebehu dňa meniť a vy tak pri príchode domov pokladať zrkadlu otázku: ,, tak takto som vyzeral / a celý deň? ". Lak na vlasy drží váš účes v rovnakej podobe ako keď ste ráno odchádzali z kúpeľne.

Ďalšou alternatívou pre ženy, ktoré si umývajú vlasy ráno pred opustením domu sú vlasové tužidlá, ktoré napomáhajú vlasom získať potrebný objem a tvar.

Pre mužov vrelo odporúčame veľmi obľúbené gély na vlasy, ktoré jednoduchým nanesením a šikovnosťou vytvorí presne taký účes, aký muž chce s výdržou po celý deň.

Zobraziť viac informácií

Podkategórie

 • Šampóny

  K starostlivosti o vlasy patria nepochybne šampóny. Na nami vybrané svetové značky sa môžete spoľahnúť a vybrať si, či o vaše vlasy bude starať Syoss, Palmolive, Fructis alebo napríklad Gliss Kur a ďalšie.

  Regenerácia a oživenie vlasov nie je len výsadou šampónov, ale aj balzamu na vlasy. Jemnejšie a lesklé vlasy, ľahšie rozčesávanie a na pohľad zdravšie štice je výsledkom dobrej starostlivosti. Preto odporúčame najskôr naniesť šampón a potom použiť balzam a ten nechať niekoľko minút pôsobiť. Výsledok pocítite už po prvom umytí nielen pri jednoduchším rozčesávanie, ale hlavne pri prvom dotyku a na pohľad.

  Aké šampóny u nás nájdete?

  • proti vypadávaniu vlasov
  • proti lupinám
  • osviežujúci a ozdravujúci vlasy, obohacujúce
  • na sviežosť a objem a lesk
  • pre ochranu farbených vlasov
  • vyživujúce

  Staráte sa o svoje vlasy a ony vám to vráti.

 • Vlasové balzámy

  Pre jemné a zdravé vlasy sa používa balzam na vlasy, ktorý nanesiete na mokré vlasy a necháte pôsobiť. Vďaka nim uzatvárame vlasovú štruktúru a chránime tak vlasy pred negatívnymi vplyvmi. Regenerácia vlasov, ľahšie rozčesávanie, lesk a elastickosť - balzamy môžu mať naozaj silný účinok.

  Kondicionéry a balzamy, aký je medzi nimi rozdiel?

  Sto ľudí, sto chutí. Prevažná väčšina odpovie, že medzi nimi nie je rozdiel žiadny, kondicionér je len názov výrobcu, oproti tomu iný výrobca pomenuje rovnaký výrobok balzam na vlasy. Hoci je to z veľkej časti pravdou a rozdiel medzi nimi nie je prakticky žiadny a to iba v obchodnom názve, aj tak malý rozdiel tam je.

  Kondicionér má hustejšiu konzistenciu a tým sa horšie aplikuje na korienky vlasov aj celé vlasy, dáva sa väčšinou iba len na končeky vlasov k ich uzdravenie. Balzam sa naopak nanáša veľmi ľahko, je tekutejší a dáva sa na celé vlasy vrátane korienkov.

  Všeobecne sa odporúčajú skôr balzamy. Neutralizujú alkalické zvyšky a vyživuje narušené vlasové vlákna, ustaľuje pH - lesklejšie, zdravšie a jemnejšia vlasy na pohľad.
  Kondicionéry majú vyšší obsah silikónu, ktorý môže podráždiť vašu vlasovú pokožku a vďaka svojej hustote obaľuje vlasy, ktoré sú následne horšie vyživené.

Najpredávanejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Zobraziť 1 - 2 z 2 položiek
Zobraziť 1 - 2 z 2 položiek